Великорублівська громада
Полтавська область, Полтавський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Правила благоустрою території населених пунктів Великорублівської сільської територіальної громади

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення двадцять п’ятої сесії Великорублівської сільської ради восьмого скликання 12 серпня 2022 року № _______________

 

 

 

ПРАВИЛА

БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
ВЕЛИКОРУБЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

2022 р.

Зміст

Розділ I. Загальні положення.

Розділ 2. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою.

Розділ 3. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій.

Розділ 4. Вимоги до утримання зелених насаджень на об'єктах благоустрою територіях загального користування.

Розділ 5. Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту території.

Розділ 6. Вимоги до санітарного очищення території.

Розділ 7. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій території у числовому значенні.

Розділ 8. Порядок розміщення малих архітектурних форм.

Розділ 9. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів.

Розділ 10. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, територій житлової та громадської забудови.

Розділ 11. Інші вимоги.

Розділ 12. Прикінцеві положення.

 

Розділ 1 Загальні положення

  1. Правила благоустрою території населених пунктів Великорублівської сільської територіальної громади (далі - Правила) є регуляторним актом, яким установлюється порядок благоустрою території населених пунктів Великорублівської сільської територіальної громади та утримання об’єктів благоустрою Великорублівської сільської територіальної громади. Регулюють права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території громади та визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку.
  2. Повноваження Великорублівської сільської ради у сфері благоустрою визначені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про органи самоорганізації населення», іншими нормативно-правовими актами України.
  3. Дія Правил поширюється на відносини, що виникають в сфері благоустрою, а саме: землеустрою, містобудування, озеленення території, утримання будинків і споруд, освітлення, території, а також у галузі охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища і спрямовується на створення сприятливого для життєдіяльності довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя мешканців сільської ради.
  4. Правила регулюють права й обов’язки учасників правовідносин з благоустрою території сільської ради, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку.
  5. Учасниками правовідносин у питаннях благоустрою згідно з цими Правилами є органи державної влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи; органи самоорганізації населення та їх представники; підприємства, установи, організації, їх посадові та службові особи; суб’єкти господарювання (фізичні особи-підприємці, підприємства, установи, організації всіх форм власності), їх посадові та службові особи; громадяни України, іноземці, особи без громадянства.
  6. Об’єкти благоустрою Великорублівської сільської територіальної громади використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, інших вимог, передбачених законодавством України.
  7. Організацію благоустрою Великорублівської сільської територіальної громади забезпечує виконавчий комітет сільської ради відповідно до повноважень, встановлених чинним законодавством.

Благоустрій території Великорублівської сільської територіальної громади передбачає:

 • розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання території Великорублівської сільської територіальної громади у належному стані, її санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів;
 • організацію належного утримання та раціонального використання території, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення;
 • створення умов для реалізації прав та виконання обов’язків суб'єктами у сфері благоустрою території селищної територіальної громади.
  1. Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території Великорублівської сільської територіальної громади. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов’язковими для виконання на території Великорублівської сільської територіальної громади підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами.
  2. За невиконання, неналежне виконання Правил, посадові особи, суб’єкти підприємницької діяльності, громадяни притягаються до відповідальності у відповідності з нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУПаП).
  3. Великорублівська сільська рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними. Вільний доступ до Правил забезпечуюється шляхом їх публікації у друкованих засобах масової інформації та розміщенням на офіційному сайті Великорублівської сільської ради.

Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.

  1. У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:
   1. Автомобільна дорога (вулиця) - частина територій в населених пунктах, призначена для руху транспортних засобів, з усіма розташованими на ній спорудами та засобами організації дорожнього руху.
   2. Балансоутримувач - власник або особа, яка за договором або відповідним актом утримує об’єкти або елементи благоустрою, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонту та утримання.
   3.  Благоустрій - комплекс робіт з інженерного захисту, поновлення та відновлення дорожнього покриття, засобів організації та регулювання дорожнього руху, забезпечення комфортних та безпечних умов пересування транспорту та пішоходів, розчищення та озеленення території, а також соціально-економічних, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території сіл, селища з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
   4. Відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
   5. Вулично-дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, проїздів, тротуарів, пішохідних доріжок, а також вуличні автомобільні стоянки.
   6. Вулиця - автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах  сіл.
   7. Газон - певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.
   8. Дорожнє покриття - укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів.
   9. Елементи благоустрою:
 1. покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм;
 2. зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;
 3. будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
 4. засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;
 5. технічні засоби регулювання дорожнього руху;
 6. будівлі та споруди системи інженерного захисту території;
 7. комплекси та об'єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади;
 8. обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків;
 9. малі архітектурні форми;
 10. інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.
   1. Заходи з благоустрою - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
   2. Кладовище - відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами і іншими будівлями та спорудами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань.
   3. Мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності - це невелика (площею до 30 кв. метрів) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.
   4. Санітарне очищення - комплекс заходів, які забезпечують належний санітарний стан території селища у відповідності до вимог чинного законодавства .
   5. Міст - споруда, призначена для руху через річку, яр та інші перешкоди, межами якої є початок і кінець пролітних споруд.
   6. Об’єкти благоустрою - сукупність усіх територій сіл та селища, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, житлової та громадської забудови, територій промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, та іншого призначення, територій лісового, водного фондів та інших.
   7. До об’єктів благоустрою відносяться:
 1. території загального користування:
 • парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
 • пам'ятки культурної та історичної спадщини;
 •   майдани, площі, бульвари, проспекти;
 • вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

ґ) пляжі;

 • кладовища;
 • інші території загального користування;
 1. прибудинкові території;
 2. території будівель та споруд інженерного захисту територій;
 3. території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

До об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.

   1. Парк - самостійний архітектурно-організаційний комплекс, який виконує санітарно-гігієнічні функції і призначений для короткочасного відпочинку населення.
   2. Прибудинкова територія - територія навколо будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку.
   3. Проїзна частина - частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.
   4. Прилегла територія - територія, яка межує із об’єктом благоустрою або спорудою, розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру.
   5. Рекламні засоби (з обладнанням) - це елементи благоустрою, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами.
   6. Реконструкція будинків та споруд, їх фасадів - комплекс будівельних робіт, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.
   7. Ручне прибирання - прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, льоду лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.
   8. Спортивні споруди - окремі будівлі і комплекси споруд, призначені для оздоровчих та навчально-тренувальних занять, а також змагань з різних видів спорту.
   9. Територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів загального користування: парків, вулиць, провулків, шляхів, мостів, прибудинкових територій, прилеглих територій, кладовищ, оздоровчих, навчальних, спортивних, об’єктів промисловості та інших у межах селища та сіл.
   10. Утримання в належному стані території - використання її за призначенням, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою.
   11. Утримання будинків і прибудинкових територій - діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації і ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і Правил згідно з чинним законодавством.
   12. Фасад - обмежена поверхня архітектурного об’єкта (частіше вертикальна) з боку вулиці чи головного входу.
   13. Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, Законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення».
  1. Фінансування заходів з благоустрою населених пунктів може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, передбачених законом.
   1. За рахунок коштів державного бюджету фінансуються:
 1. заходи на виконання державних програм благоустрою населених пунктів;
 2. роботи з підготовки проектів законів, інших нормативно-правових актів у сфері благоустрою населених пунктів;
 3. роботи з благоустрою, що проводяться на землях державної форми власності;
 4. охорона та утримання об'єктів благоустрою, переданих органами державної влади на баланс підприємствам, установам, організаціям;
 5. роботи з утворення територій і об'єктів рекреаційного призначення, які належать до державної власності.
   1. 2.За рахунок коштів місцевих бюджетів фінансуються:
 1. заходи з виконання місцевих програм благоустрою населених пунктів, у тому числі проектів благоустрою територій населених пунктів;
 2. охорона та утримання об'єктів благоустрою комунальної форми власності, переданих органами місцевого самоврядування на баланс підприємствам, установам, організаціям;
 3. охорона, утримання та розвиток зелених насаджень на об'єктах благоустрою комунальної форми власності;
 4. роботи з утворення об'єктів рекреаційного призначення, які належать до комунальної власності;
 5. організація санітарного очищення територій, які належать до комунальної власності.
   1.  За рахунок коштів підприємств, установ, організацій фінансуються заходи, спрямовані на:
 1. благоустрій, виконання робіт з ремонту і реконструкції доріг внутрішньо господарського користування, озеленення, утримання в належному стані території, яка їм належить на праві власності або праві користування;
 2. усунення на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) пошкодження інженерних мереж, елементів благоустрою, а також наслідків аварій, що сталися з їх вини.
   1. Благоустрій прибудинкових територій об'єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель та споруд здійснюється за рахунок коштів забудовників (інвесторів).
   2. Благоустрій прибудинкової території багатоквартирного будинку здійснюється за рахунок коштів власників житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному.
   3. Власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної або комунальної власності, на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем об’єкта благоустрою, може фінансувати утримання прилеглої до тимчасової споруди території шляхом оплати пайової участі з утримання в належному стані об'єкта благоустрою.
   4. Підприємства, установи, організації можуть на добровільних засадах здійснювати внески на фінансування заходів з благоустрою території населеного пункту.
   5. Благоустрій присадибних ділянок фінансується за рахунок коштів їх власників або користувачів.
   6. Громадяни можуть на добровільних засадах здійснювати фінансування заходів з благоустрою території населеного пункту, мікрорайону, вулиці або прибудинкової території за місцем проживання.

1.13. Громадяни та юридичні особи є відповідальними за порушення цих Правил та Правил благоустрою населених пунктів згідно з вимогами законодавства України.

Розділ 2. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою

  1. Благоустрій територій Великорублівської сільської ради здійснюється з урахуванням особливостей таких територій відповідно до вимог законодавства та нормативно правових документів.

Проектування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

  1. Об'єкти благоустрою населених пунктів визначені пунктом 1.11.16 Правил.
  2. До елементів благоустрою належать:
 1. покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і правил;
 2. зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;
 3. будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
 4. засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;
 5. технічні засоби регулювання дорожнього руху;
 6. будівлі та споруди системи інженерного захисту території;
 7. комплекси та об’єкти монументального мистецтва;
 8. обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків;
 9. малі архітектурні форми (павільйони і навіси на зупинках громадського транспорту, фонтани, питні фонтани, альтанки, грибки, гардероби, декоративні скульптури, пам'ятники, кабіни для роздягання, бювети, лави, урни, паркани, огорожі, вази, контейнери для квітів, декоративні басейни та ін.);
 10. побутове та комунальне обладнання території житлової забудови (сміттєзбірники, майданчики для сушіння білизни, відпочинку населення);
 11. споруди водопостачання на об'єктах благоустрою (насосні станції біля водойм для поливу, пожежні водойми, водойми, в тому числі штучні, гідранти, шахтні та механічні колодязі, пункти заправок водою поливально-мийних машин);
 12. інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.
  1. Об’єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням Правил благоустрою.
  2. Комплексний благоустрій території Великорублівської сільської територіальної громади:
   1. Комплексним благоустроєм вважається проведення на визначеній території громади (населений пункт, мікрорайон, парк, сквер, вулиця, провулок, тощо) комплексу робіт з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями для безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, встановлення малих архітектурних форм, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, покращення її естетичного вигляду.
   2. Проектування, будівництво та реконструкція об'єктів комплексного благоустрою здійснюються на основі Комплексного плану просторового розвитку території громади або Генерального плану населених пунктів, комплексних транспортних схем та схем організації дорожнього руху, детальних планів територій та проектів забудови території житлових районів, мікрорайонів (кварталів), планів червоних ліній з урахуванням природно- кліматичних умов і містобудівних особливостей, експлуатаційних, екологічних та санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту .
  3. Порядок здійснення благоустрою парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.
   1. Благоустрій та утримання парків (гідропарків, лісопарків, лугопарків, парків культури і відпочинку, парків - пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (далі - парків), рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків здійснюється відповідно до планів, розроблених балансоутримувачем чи підприємством, що здійснює утримання об’єктів благоустрою.

Благоустрій та утримання парків, що належать до територій та об’єктів природно- заповідного фонду, здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про природно- заповідний Фонд України».

   1. Благоустрій та утримання у належному стані парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про оцінку впливу на довкілля».
   2. Господарська зона з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями повинна бути розташована не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення населення, що відпочиває (танцювальні майданчики, естради, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони тощо).
   3. Кількість урн установлюється з розрахунку одна урна на 800 м2 площі парку. На головних алеях відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюються урни місткістю не менш ніж 0,01 м3 .
   4. Кількість контейнерів для сміття на господарських майданчиках парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків визначається за показником середнього утворення відходів за 3 дні.
   5. Основне прибирання парків проводиться після їх закриття та до 8 (восьмої) години ранку. Щодня необхідно збирати відходи, у тому числі екскременти тварин, опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження.
   6. Не допускається знищення чи пошкодження елементів благоустрою на території парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.
   7. Благоустрій територій парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку, утримання їх у належному стані включає:
 1. санітарне очищення територій;
 2. освітлення територій;
 3. озеленення і збереження існуючих зелених насаджень;
 4. відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;
 5. утримання у належному стані будівель і споруд та їх фасадів, пішохідних доріжок, проїздів, алей, розташованих на території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку;
 6. встановлення та утримання у належному стані обладнання, приладів освітлення, садових лав, таблиць, планів території, меморіальних дощок, пам'ятників та інших елементів благоустрою;
 7. інші заходи.
   1. З метою підвищення природоохоронних, естетичних, рекреаційних та інших корисних властивостей, забезпечення належного санітарного стану територій парків, суб’єкти, у віданні яких перебувають ці об’єкти благоустрою, самостійно або із залученням інших осіб на умовах, визначених законодавством:
 1. забезпечують дотримання режиму парку;
 2. встановлюють інформаційно-оборонні, межові щити для інформування відвідувачів про межі, режим і правила поведінки в парках;
 3. здійснюють догляд за територією парків, забезпечують її належний санітарний стан і благоустрій;
 4. здійснюють посадку цінних порід дерев і чагарників, сприяють збереженню їх самосіву та композиції із дерев, чагарників, квітів та трав'яних газонів, а також здійснюють боротьбу із бур’янами і сорною рослинністю;
 5. забезпечують охорону, збереження, раціональне використання природних комплексів, об'єктів парків та природних ресурсів в їх межах.
   1. На територіях головних алей парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку встановлюються урни для сміття.
   2. Збір опалого листя здійснюється на головних алеях, доріжках, майданчиках для відпочинку, партерних газонах, галявинах, квітниках. Спалювати листя забороняється.
   3. Пошкодження зелених насаджень в межах рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, парків, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку, а також збір квітів, грибів, насіння рослин тощо на газонах, квітниках, штучних галявинах забороняється.
   4. Догляд за парковими урнами включає видалення сміття, прибирання бруду, миття, фарбування. Періодичність догляду визначається залежно від інтенсивності експлуатації.
   5. Поливальні пристрої повинні бути в справному стані, регулярно оглядатися і ремонтуватися. Літні поверхневі і заглиблені поливальні мережі водопроводу на зимовий період підлягають консервації згідно із встановленими правилами або із дотриманням вимог Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово- комунальному господарству від 05 липня 1995 року № 30.
   6. Полив територій парків, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, скверів проводиться регулярно з квітня по жовтень, за винятком наявності опадів.
   7. На територіях парків, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється будь-яка діяльність, що не пов’язана з їх функціональним призначенням або загрожує збереженню цих територій, в тому числі:
 1. проведення господарської і підприємницької діяльності без відповідної дозвільної документації, передбаченої законодавством;
 2. незаконна вирубка і пошкодження дерев та чагарників, знищення і пошкодження природного трав'яного покриву, газонів, квітників;
 3. їзда «верхи», в’їзд і проїзд усіх видів транспортних засобів, крім спеціалізованого автотранспорту та випадків проведення господарських заходів, пов'язаних із забезпеченням функціонування зазначених об'єктів і здійсненням природоохоронних заходів;
 4. самовільне встановлення мангалів, випалювання сухої рослинності або її залишків, а також спалювання чи захоронення деревини та інших матеріалів;
 5. знищення або пошкодження інформаційно-охоронних щитів, межових, охоронних і господарських знаків, пошкодження алей, стежок, рекреаційних об’єктів і паркової меблі;
 6. невжиття заходів із попередження або ліквідації негативних наслідків господарської і рекреаційної діяльності, аварій, несприятливих природних явищ та іншого шкідливого впливу на збереження природних комплексів і ландшафтів парку;
 7. застосування пестицидів, псування та забруднення земель хімічними і радіоактивними речовинами, паливно-мастильними матеріалами, неочищеними стічними водами та іншими відходами, влаштування сміттєзвалищ, а також складування ґрунту, листя та інших матеріалів, посипання льоду і снігу сіллю на алеях парку;
 8. розміщення на деревах рекламних щитів, електропроводів та електрогірлянд, добування з дерев соку і живиці, нанесення їм механічних пошкоджень;
 9. залишення дерев та гілок з механічними пошкодженнями, буреломних дерев, а також деревини та порубкових залишків на термін більш ніж 3 дні після проведення догляду за зеленими насадженнями.
  1. Утримання майданчиків для дозвілля та відпочинку.
   1. Утримання майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі.
   2. Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров’я громадян. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному санітарно-технічному стані з додержанням санітарних, екологічних та технічних норм.
   3. Обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку необхідно підтримувати у справному стані, регулярно обстежувати, своєчасно ремонтувати, фарбувати, щорічно здійснювати їх капітальний ремонт. Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.
   4. Будова, виготовлення, монтаж, демонтаж, експлуатація, ремонт та реконструкція атракціонної техніки здійснюється відповідно до Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006р. № 110.
   5. Благоустрій територій оздоровчих закладів здійснюється із дотриманням вимог Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 172.
  2. Утримання пам’ятки культурної спадщини.
   1. Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятки культурної спадщини в належному стані за власний рахунок, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення, відповідно до вимог законодавства України, правових актів органу місцевого самоврядування Великорублівської сільської ради, цих Правил та умов охоронного договору.
   2. Використання пам'яток культурної спадщини повинно здійснюватися відповідно до режимів використання, встановлених органами охорони культурної спадщини, у такий спосіб, що потребує як найменших змін і доповнень пам’ятки та забезпечує збереження її матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоби тощо.
   3. Забороняється змінювати призначення пам’ятки, її частин та елементів, робити написи, позначки на ній, на її території та в її охоронній зоні без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.
   4. У разі виникнення загрози для збереженості пам’ятки, її власник або уповноважений ним орган, особа, яка набула права володіння, користування чи управління, зобов'язані негайно повідомити про це орган охорони культурної спадщини, на території якого розташована пам'ятка.
   5. Розміщення реклами на пам’ятках національного значення, в межах зон охорони цих пам'яток, історичних ареалів населених місць дозволяється за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Розміщення реклами на пам’ятках культури місцевого значення, в межах зон охорони цих пам'яток дозволяється за погодженням з органом охорони культурної спадщини.

   1. Власники, балансоутримувачі, користувачі пам'яток (їх частин) або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці пам'ятки, зобов'язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.
  1. Утримання та ремонт об'єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів (доріг, вулиць, провулків, проїздів).
   1. Великорублівська сільська рада є балансоутримувачем об’єкта благоустрою вулично- дорожньої мережі доріг комунальної власності населених пунктів на підпорядкованій території та забезпечує утримання цього об’єкта з необхідною кількістю машин, механізмів, спеціалізованої техніки, посипних матеріалів та реагентів.
   2. Усі роботи з будівництва, реконструкції та ремонту доріг, вулиць, провулків, проїздів повинні здійснюватись згідно з проектами з дотриманням вимог правил, нормативів і стандартів з безпеки дорожнього руху.

У разі виникнення умов, за яких неможливо реалізувати окремі проектні рішення, виконавець робіт зобов'язаний повідомити про це проектувальника і замовника з метою розробки додаткових заходів безпеки дорожнього руху.

Приймання завершених будівництвом, реконструкцією і ремонтом робіт на вказаних об’єктах благоустрою проводиться за участю органів державного нагляду за дотриманням законодавства, правил, норм та стандартів з безпеки дорожнього руху після виконання заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

   1. При виконанні робіт з ремонту та утримання вулиць, провулків, проїздів у першочерговому порядку повинні здійснюватися заходи щодо безпеки дорожнього руху на основі обліку і аналізу дорожньо-транспортних пригод, результатів обстежень і огляду, передусім на аварійних і небезпечних ділянках та у місцях концентрації дорожньо- транспортних пригод. Місця проведення таких робіт на вулично-дорожній мережі повинні мати відповідне огородження, тимчасові дорожні знаки та належне освітлення в нічний час. Усі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку і паспортизації власниками дорожніх об'єктів або уповноваженими ними органами.
   2. Якість робіт з ремонту та утримання об'єктів повинна відповідати вимогам комфортності, економічності та безпеки дорожнього руху.
   3. У межах червоних ліній вулиць і доріг забороняється:
 1. розміщувати споруди та об'єкти;
 2. розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;
 3. скидати на проїзну частину дороги сніг, смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
 4. спалювати сміття, опале листя та інші відходи;
 5. скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку;
 6. встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку;
 7. випасати худобу та свійську птицю;
 8. прокладати нові та проводити ремонт існуючих мереж у межах червоних ліній вулиць і доріг міст без відповідного дозволу органів місцевого самоврядування.
   1. Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та/або землекористувачами, а також власники та/або користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території:
 1. забезпечувати утримання та ремонт відповідної території;
 2. утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення;
 3. у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;
 4. дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.
   1. Власники та користувачі земельних ділянок, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах червоних ліній вулиць і доріг, зобов'язані:
 1. утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари, обладнані стоянки автомобілів та інші елементи дорожніх об'єктів;
 2. забезпечувати прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі потреби проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами;
 3. забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших використовуваних елементів дорожніх об’єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;
 4. у разі виявлення небезпечних умов експлуатації споруд і об'єктів, їх аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об'єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об'єктів або уповноважені органи, а також підрозділ Національної поліції України;
 5. дотримуватися вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об'єктів.
   1. Лотки, столи, ємності з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах завширшки не менше 5 метрів за межею пішохідної частини. Товар і звільнена від нього тара повинні складуватися на тротуарі поруч із зазначеними пересувними елементами і за межами його пішохідної частини.
   2. Закриття вулиць і шляхів для руху транспорту здійснюється за клопотанням сільського голови.
   3. Власники транспортних засобів зобов’язані виключати можливість винесення на дорожні об’єкти землі, сміття, будівельних матеріалів, тощо, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів. Забороняється перевезення автомобільним транспортом будівельних, сипучих матеріалів, листя, гілок тощо без накриття тентом, який запобігає засміченню доріг, вулиць та прилеглих до них територій.
   4. Ремонт і утримання дорожніх об'єктів повинні виконуватися відповідно до Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.94 198, а також Технічних правил ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування України П-Г.1-218-113:2009, затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України №320 від 01.07.2009 року, інших будівельних та санітарних норм та правил.
   5. Розміри, форма та розміщення дорожніх знаків повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - Правила дорожнього руху), та ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування».

Розміри, форма та колір дорожньої розмітки повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху та ДСТУ 2587:2021 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні умови».

Дорожні огородження мають відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.3-25:2009. «Споруди транспорту. Огородження дорожнє тросового типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 8751:2017 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні і напрямні пристрої. Правила використання. Загальні технічні вимоги», ДСТУ Б В.2.3-10-2003 «Огородження дорожнє парапетного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-11-2004 «Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-12-2004 «Огородження дорожнє металеве бар’єрного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 7168:2010 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні тимчасові. Загальні технічні умови».

  1. Утримання місць для стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування транспорту).
   1. Благоустрій та утримання територій місць для стоянки транспортних засобів здійснюють їх балансоутримувачі або особи, у власності або користуванні яких перебувають вказані території.
   2. Місця для стоянки транспортних засобів використовуються виключно за їх цільовим призначенням. Не допускається захаращення території місць для стоянки транспортних засобів сміттям, відходами, товарами, тарою тощо.
   3. Майданчик для паркування, стоянки транспортних засобів повинні бути розміченими по місцях стоянки відповідно до схеми розміщення транспортних засобів.
   4. На територіях автостоянок забезпечується додержання Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, вимог цих Правил, встановленого порядку та режиму паркування.
   5. Утримання у належному стані територій автостоянок здійснюють із дотриманням вимог Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року №115, Правил паркування транспортних засобів. затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417;
   6. Роботи з утримання в належному стані територій автостоянок включають:
 1. очищення, миття, відновлення і заміну дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), належне утримання дорожньої розмітки місць для стоянки або паркування, в’їздів та виїздів, а також транспортних або пішохідних огороджень (у разі наявності);
 2. систематичне очищення території та під’їзних шляхів від пилу, сміття та листя шляхом їх підмітання та миття;
 3. забезпечення постійного очищення території та під’їзних шляхів від снігу, починаючи з початку снігопаду, та від ожеледі, починаючи з моменту її виникнення, і обробки їх фрикційними та іншими протиожеледними матеріалами;
 4. утримання та поточний ремонт дорожнього покриття і під’їзних шляхів, а також систем поверхневого водовідведення у межах території (у разі наявності);
 5. забезпечення функціонування паркувальних автоматів, в’їзних та виїзних терміналів (очищення, миття, фарбування, відновлення їх роботи, заміна окремих деталей, планові обстеження, нагляд за справністю, їх технічна підтримка та програмне забезпечення);
 6. забезпечення утримання та належного функціонування засобів та обладнання зовнішнього освітлення території;
 7. утримання контрольно-пропускного пункту, приміщення для обслуговуючого персоналу, вбиралень, побутових приміщень тощо (у разі наявності);
 8. забезпечення функціонування систем відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць (у разі їх наявності), яке розташовується на в’їзді;
 9. утримання систем протипожежного захисту та зовнішнього протипожежного водопроводу;
 10. утримання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;
 11. утримання зелених насаджень, їх охорона та відновлення.
   1. На автостоянках забороняється: засмічувати територію, мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях, розпалювати вогнища, здійснювати торгівлю, зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття, псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.

Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.

  1. Утримання кладовищ
   1. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання здійснюється з дотриманням вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу», Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» (ДСанПіН 2.2.2.028-99), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28.
   2. Утримання кладовищ, військових кладовищ, військових ділянок на кладовищах, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується Великорублівською сільською радою.
   3. Утримання військових кладовищ, військових ділянок на цивільних кладовищах, військових братських та одиночних могил забезпечує Великорублівська сільська  рада із залученням органів охорони культурної спадщини відповідно до їх повноважень.
   4. Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об’єкти культурної спадщини, забезпечує виконавчий орган сільської ради із залученням органів охорони культурної спадщини відповідно до їх компетенції.
   5. Кладовища, інші місця поховання повинні мати сплановану і впорядковану територію, упорядковані під'їзні шляхи. Територія місць поховань повинна бути огороджена та підлягає озелененню.
   6. На вході до кладовища на спеціальному рекламному щиті вивішуються для населення основні положення Закону України «Про поховання та похоронну справу», інші нормативно-правові акти та режим роботи кладовища.
   7. Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, колумбарних ніш, намогильних споруд здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів.

Після виконання робіт з облаштування могили користувач місця поховання зобов'язаний забезпечити прибирання території біля могили та винесення сміття до спеціально відведених місць на кладовищі.

   1. Утримання в належному стані територій кладовищ та місць поховань передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих Правил. Територія кладовища повинна регулярно прибиратися (очищатися від сміття, опалого листя тощо), поливатися в літній період, пішохідні доріжки повинні зимою посипатися піском. На кладовищі мають бути обладнані спеціальні місця (для встановлення контейнерів), для збору зів'ялих квітів, вінків, сміття.
   2. Існуючі місця поховання, не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування у випадку постійного підтоплення, зсуву, землетрусу або іншого стихійного лиха. Місця невідомих поховань, віднесені в установленому законодавством порядку до об'єктів культурної спадщини, беруть на державний облік і утримують органи охорони культурної спадщини.
   3. Поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно- епідеміологічного законодавства.
   4. Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.
   5. На території кладовищ заборонено:
 1. Спалювати відходи промислового, побутового походження, гілки, листя, траву або деревину;
 2. Використовувати у місцях поховання вироби з пластику і пластмаси (штучні квіти, вінки, корзини тощо).
  1. Місця для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі, ринків.
   1. Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі, ринки утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів.
   2. Організація ярмарків, майданчиків сезонної торгівлі, ринків має відповідати санітарним, протипожежним нормам і правилам.
   3. Особи, яким дозволяється організація ярмарків та/або сезонної торгівлі, ринків, зобов'язані:
 1. забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення відповідно до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 №145, ветеринарно-санітарних правил для ринків, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.96 № 23;
 2. забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень на наданій території.

Розділ 3. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій

  1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи - підприємці забезпечують благоустрій земельних ділянок, які перебувають у їх власності або користуванні, відповідно до законодавства України, правових актів органів місцевого самоврядування і цих Правил.

Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бортового (бордюрного) каменю проїзної частини вулиці вздовж підприємств, установ, організацій, а в інших випадках на відстані (10,15,20) метрів від фасадів будинків, споруд, огорож та інших елементів благоустрою (крім випадків, передбачених проектною документацією).

  1. Орган місцевого самоврядування може передавати об'єкти благоустрою на баланс підприємствам, установам, організаціям в порядку, визначеному Законом України «Про благоустрій населених пунктів».
  2. Балансоутримувач об'єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.
  3. Підприємства, установи, організації, громадяни - суб’єкти підприємницької, діяльності, які розміщуються на території об'єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію та брати пайову участь в утриманні цього об'єкта відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» і Положення про порядок конкурсного відбору підприємств з утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 11 листопада 2005 №160.
  4. Підприємства, установи, організації, громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані утримувати закріплені за ними території в належному стані відповідно до законодавства.
  5. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями, громадянами - суб’єктами підприємницької діяльності території визначають відповідний виконавчий орган місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою.
  6. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а, також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.
  7. Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.
  8. Визначення меж утримання територій, прилеглих до території підприємств, установ, організацій, здійснюється відповідно до розділу 7 цих Правил.
  9. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці (суб’єкти господарської діяльності) у сфері благоустрою мають право:
 1. брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку сільської ради та заходів з благоустрою території;
 2. брати участь в обговоренні проектів нормативно-правових актів з благоустрою сільської ради;
 3. вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням Правил благоустрою території сільської ради або призводять до її нецільового використання;
 4. вимагати негайного виконання робіт з благоустрою у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю або здоров'ю громадян, їх майну та майну юридичної особи;
 5. вносити на розгляд органу місцевого самоврядування пропозиції щодо поліпшення благоустрою сільської ради.
  1. Підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
 1. забезпечення постійного прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) - до бордюрного каменю);
 2. забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. розташовувати об’єкти торгівлі, громадського харчування, побутових послуг, розваг на територіях об’єктів благоустрою виключно за рішенням виконавчого комітету сільської ради, або іншого документу, що надає на це право наданим уповноваженим органом виконавчого комітету сільської ради;
 3. обов’язково укладати договори на вивіз твердих та рідких побутових відходів з відповідним підприємством (установою);
 4. регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою (у разі їх придатності до миття) з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
 5. регулярне прибирання контейнерних майданчиків з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
 6. утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових, вбиралень на кінцевих зупинках громадського транспорту у належному санітарному та технічному стані;
 7. очищення опор ліній електропередач, стовбурів дерев, стовпів, парканів, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;
 8. спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в утриманні інженерних мереж про це повідомляють організації, які їх експлуатують, для негайного приведення цих мереж у належний стан;
 9. регулярне знищення бур’янів, скошування трави заввишки більше ніж 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення;
 10. регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення;
 11. здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;
 12. вжиття протягом року необхідних заходів боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також з поширенням сезонних комах і кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення;
 13. проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев;
 14. усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкоджень інженерних мереж або наслідків аварій, що сталися з їх вини;
 15. усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
 16. проводити інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин);
 17. проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм згідно з паспортами, затвердженими у встановленому порядку;
 18. відповідно до встановлених норм та правил впорядкування надані земельні ділянки;
 19. в осінній період, опале листя своєчасно збирати і вивозити (не допускати його спалювання) на спеціально відведені місця, узгоджені з виконавчим органом Великорублівської сільської ради;
 20. не допускати зберігання та вивезення відходів у несанкціоновані місця; не допускати створення на прибудинкових та інших територіях громади стихійних звалищ відходів (твердих та рідких господарсько-побутових);
 21. виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», законами України, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, цими Правилами, іншими нормативно- правовими актами.
  1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, світлових покажчиків розміщення пожежних гідрантів, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.

Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.

  1. Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка залежно від пори року та природних умов.

Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.

На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.

Розділ 4. Вимоги до утримання зелених насаджень на об'єктах благоустрою - територіях загального користування

  1. Зелені насадження - деревна, чагарникова, квіткова та трав'яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території Великорублівської сільської територіальної громади (дерева, кущі, клумби, газони, декоративні насадження, парки, сквери та лісосмуги, озеленені упорядковані території, зелені зони та інші об’єкти озеленення).
  2. Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, цих Правил, інших нормативно-правових актів.
  3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах територіальної громади під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також знесення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, юридичних, фізичних осіб в залежності від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів, орендарів.
  4. Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.
  5. Місця висадки зелених насаджень визначаються згідно з Правилами утримання зелених насаджень населених пунктів України.
  6. Для озеленення територій населених пунктів використовуються види рослин здебільшого аборигенної флори та їх декоративні форми.
  7. Засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об’єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.
  8. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:
 1. на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачів цих об'єктів;
 2. на територіях підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та прилеглих територіях - відповідні підприємства, установи, організації, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності;
 3. на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, та прилеглих до них ділянок - забудовників чи користувачів (власників) цих територій;
 4. на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власників;
 5. на прибудинкових територіях співвласників багатоквартирного будинку - співвласників багатоквартирного будинку.
  1. Усі роботи з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за суб'єктами господарювання, здійснюються силами і коштами цих суб’єктів або на договірних засадах з уповноваженим на те органом.
  2. Всі громадяни при відвідуванні зон відпочинку, парків, прибережних смуг та інших місць масового відпочинку зобов’язані підтримувати чистоту, порядок, бережно ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та нівеченню дерев, кущів, квітів, газонів, сприяти органам поліції та місцевого самоврядування, власникам зелених насаджень в боротьбі з порушниками цих Правил.
  3. На території розташування зелених насаджень, газонів та квітників, що знаходяться на землях загального користування, забороняється:
 1. зносити та пересаджувати дерева та чагарники без спеціального дозволу;
 2. складувати будь-які матеріали;
 3. влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;
 4. самовільно садити дерева, кущі та будь-які інші рослини, влаштовувати городи;
 5. облаштовувати стоянки автомашин, мотоциклів, велосипедів та інших транспортних засобів;
 6. випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;
 7. добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, написи, забивати цвяхи, скоби, обмотувати дерева дротом, наносити інші механічні пошкодження;
 8. підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електродроти та інші предмети, які можуть пошкодити дерево;
 9. відводити ділянки під забудову постійного або тимчасового характеру, ділянки під вантажно-розвантажувальні роботи;
 10. пошкоджувати зелені насадження будь-яким способом, рвати квіти і ламати дерева та чагарники, витоптувати газони, квітники;
 11. збирати квіти, плоди, насіння та інші частини об'єктів рослинного світу, які виростають у місцях загального користування;
 12. висаджувати, зносити, пересаджувати зелені насадження необхідно з додержанням встановленого порядку;
 13. забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.
  1. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01серпня 2006 року № 1045.
  2. Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.

Видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до законодавства у сфері охорони та утримання зелених насаджень.

  1. Видалення (знесення) дерев, кущів, газонів і квітників на території сільської ради згідно чинного законодавства, здійснюється у разі:
 1. виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35-37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
 2. реалізації генеральних планів розвитку населених пунктів територіальної громади;
 3. реконструкції або капітального ремонту об'єкта благоустрою;
 4. знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;
 5. ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах міста;
 6. відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
 7. здійснення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водотеплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
 8. досягнення деревом вікової межі;
 9. провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
 10. ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
  1. Видалення зелених насаджень на території меморіальних комплексів та кладовищ на території територіальної громади здійснюється без сплати їх відновної вартості.
  2. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності та на присадибній земельній ділянці здійснюється за рішенням власника земельної ділянки.
  3. Формування та омолодження шляхом обрізування дерев не є видаленням зелених насаджень.
  4. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, їх філіям та представництвам, фізичним особам видалення зелених насаджень дозволяється при наявності рішення виконавчого комітету сільської ради та спеціального дозволу (ордер) на видалення зелених насаджень.
  5. Спеціальний дозвіл на видалення зелених насаджень (ордер) видається на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради та акту обстеження зелених насаджень складеного спеціальною комісією, створеною рішенням виконавчого комітету сільської ради.
  6. За вимушене видалення та пошкодження зелених насаджень (при будівництві, прокладанні комунікацій тощо) підприємства, установи, організацій та фізичні особи зобов’язані відшкодувати їх вартість в доход місцевого бюджету з послідуючим спрямуванням цих сум на відновлення зелених насаджень.
  7. Відповідно до ч.4 ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» юридичним або фізичним особам дозволяється негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин), якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб. Оформлення акту обстеження Комісією проводиться після видалення такого зеленого насадження в установленому порядку.
  8. Забороняється використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазивні види рослин.

Розділ 5. Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту території.

  1. Утримання споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється з дотриманням вимог:

постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;

Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 року за № 170/20483;

ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».

Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 138.

  1. Порядок утримання, експлуатації будівель і споруд інженерного захисту територій являє собою комплекс взаємопов’язаних організаційних і технічних заходів по технічному обслуговуванню, ремонту і реконструкції будівель і споруд, інженерних систем і обладнання, технічних засобів телекомунікацій.
  2. Балансоутримувачі будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд зобов’язані своєчасно здійснювати обстеження, паспортизацію, поточний, капітальний ремонти вказаних будівель, споруд, забезпечувати їх належну та безпечну роботу.
  3. Роботи по утриманню, ремонту, реконструкції будівель, споруд інженерного захисту територій виконуються планово або примусово за відповідними приписами.
  4. Аварійний ремонт споруд інженерного захисту території від зсувів та обвалів повинен включати роботи з ліквідації та запобігання можливим аваріям і аварійним випадкам.
  5. Аварійні роботи повинні розпочинатися негайно і проводитись безперервно із залученням максимальної кількості працівників.
  6. Відповідальність за утримання будівель, споруд інженерною захисту територій несуть власники, орендарі, керівники підприємств, установ, організацій та фізичні особи згідно із законодавством України.

Розділ 6. Вимоги до санітарного очищення території

  1. Санітарне очищення території включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, збір та видалення у встановлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, криги, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території.
  2. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються суб’єктом господарювання, який уповноважений на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173.
  3. Зберігання, збирання, перевезення, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів здійснюється згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, та Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895.
  4. Громадяни України, іноземні та особи без громадянства зобов'язані:
 1. дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері поводження з відходами;
 2. вносити в установленому порядку плату за користування послугами підприємств, установ та організацій, що займаються збиранням, зберіганням, перевезенням, знешкодженням, видаленням і захороненням відходів;
 3. виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.
  1. Підприємства, установи, організації та громадяни (власники, користувачі садиб) зобов’язані укладати договори на вивезення сміття з виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів.
  2. Санітарне прибирання, збирання сміття і відходів як вторинної сировини здійснюється шляхом прибирання територій, встановлення на території, яка обслуговується, сміттєзбірників (урн, контейнерів відповідної ємності) для накопичення сміття і твердих побутових відходів та своєчасного вивезення їх вмісту.
  3. Для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об’єктів благоустрою, зобов’язання по встановленню та утриманню урн покладається на:
 1. підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди, або інших осіб згідно з укладеними договорами. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди;
 2. суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування, - біля входу в торгівельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларьків, павільйонів, інших виносних/вуличних об’єктів торгівлі та послуг;
 3. підприємства і організації, які є балансоутримувачами парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку, на території вказаних об’єктів з інтервалом не більше 40 м;
 4. балансоутримувачів багатоквартирних будинків. Урни встановлюються біля входу в будинки.
  1. Суб’єкти господарювання, на яких покладено обов'язок з встановлення сміттєзбірників (урн, контейнерів), зобов'язані утримувати їх у належному стані, очищати від сміття, побутових відходів по мірі їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі їх забруднення промивати.
  2. Миття сміттеєзбірників (крім урн), тари для побутових відходів здійснювати не рідше 2 разів у 10 днів. Дезінфікувати сміттєзбірники (крім урн) та місця їх розташування необхідно у радіусі 1,5 м.
  3. Спеціальні майданчики для розміщення контейнерів чи сміттєзбірників повинні бути відкритими з водонепроникним покриттям, зручним під’їздом для транспорту та відповідати Санітарним правилам. Забороняється розміщення контейнерів на тротуарах, проїзних частинах вулиць та на подвір’ї будинків.
  4. Якщо на прибудинкову територію немає в’їздів для сміттєвозів внаслідок ремонту тощо, контейнери необхідно тимчасово встановити, а переносні контейнери слід вивозити до місць завантаження одночасно з прибуттям сміттєвозів та після звільнення негайно прибирати їх до місць зберігання.
  5. Обов’язок по механізованому та ручному прибиранню територій, вчинення протиожеледних заходів:
 1. покриття проїзної частини вулиць, провулків, площ покладається на дорожньо-експлуатаційні підприємства;
 2. дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прибудинкової території житлового фонду багатоквартирних будинків в межах наданих в установленому порядку територій - покладається на управителів житлового фонду або співвласників будинків;
 3. дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїзної частини, інших територій земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам та територій на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці, - покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;
 4. територій, прилеглих до об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, палаток, ларьків, кіосків, інших об’єктів торгівлі на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці - покладається на суб’єктів господарювання, що експлуатують вказані об’єкти;
 5. охоронних зон ліній електропередач - покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують;
 6. територій, прилеглих до АЗС, на відстані 50 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці - покладається на суб’єктів господарювання, які експлуатують вказані об’єкти;
 7. територій, прилеглих до індивідуальних гаражів, сараїв, льохів на відстані до 5 м навколо них - покладається на їх власників;
 8. територій, прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці - покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти;
 9. лісопосадок - покладається на балансоутримувача або на уповноважену особу за рішенням виконкому сільської ради;
 10. автобусних зупинок та території на відстані 20 м навколо них - покладається на відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інших суб’єктів господарювання на договірних засадах;
 11. зелених насаджень парків, парків культури та відпочинку, спортивних дитячих, меморіальних та інших, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, прилеглих до проїзної частини вулиць та майданчиків для дозвілля та відпочинку - покладається на відділ господарського забезпечення та обслуговування інфраструктури громади Виконавчого комітету Великорублівської сільської ради;
 12. автостанції в межах наданих в установленому порядку територій - покладається на відповідні підприємства, що утримують майно на балансі;
 13. мостів, шляхопроводів, територій під шляхопроводами та на відстані 10 м навколо них - покладається на їх балансоутримувачів;
 14. місць встановлення сміттєзбірників та територій на відстані 5 м навколо них, - покладається на перевізників відходів;
 15. прибирання територій, які відведені під проектування та забудову, прилеглої території на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці, здійснюється фізичними чи юридичними особами, яким відповідно до діючого законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться;
 16. рішенням виконавчого комітету за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями можуть бути закріплені з визначенням розміру для утримання у належному стані інші території в встановлених межах.
  1. На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
 1. регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) до бордюрного каменю;
 2. забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або сміттєзвалище. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами на підставі затверджених норм утворення твердих побутових відходів;
 3. регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити для утримання в належному стані;
 4. регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях, прилеглих до будинків та споруд;
 5. вивозити сміття здійснювати згідно графіку санітарної очистки;
 6. утримувати приміщення громадських туалетів у належному санітарному та технічному стані;
 7. встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасно їх очищувати та забезпечувати вивезення сміття;
 8. здійснювати очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;
 9. контролювати стан водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити їх належне закриття;
 10. регулярно знищувати бур'яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення;
 11. регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;
 12. прибирання територій кладовищ, меморіалів, братських поховань тощо проводиться із залученням громадськості, підприємств, установ, організацій.
  1. Органічні відходи (бур’ян, обрізки з дерев, скошена трава) складуються в спеціально облаштованих компостних ямах.
  2. Особливості прибирання територій у зимовий період:
   1. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:
 1. Підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів закладів охорони здоров’я, освіти, місця для зупинки транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки транспортних засобів;
 2. Видалення снігу та снігово-льодяних утворень. При переміщенні снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори, а також на територіях зелених насаджень, на решітках зливових колодязів;
 3. Усунення слизькості. Під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїзний частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском без застосування хлоридів.
   1. Балансоутримувачі, власники, відповідні підприємства, установи, організації або особи, які утримують відповідні території:
 1. мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби), достатній запас матеріалу для посипання (пісок, шлак) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;
 2. прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату;
 3. негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби.
   1. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та оброблення іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини вулиць, тротуарів, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть і підйомів у зимовий період здійснюється за нормами та з періодичністю, визначеними Технічними правилами ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678.
   2. Не допускається розкидання соляних сумішей на території зелених насаджень під час прибирання вулиць, тротуарів та пішохідних доріжок.
   3. Суб’єкти господарювання, громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій та інші дії або здійснювати ці роботи самостійно.
   4. Заборонено вивозити сніг та сніго-льодові утворення у невстановлені для цього місця.
  1. Безхазяйні відходи.

Відходи, що не мають власника або власник яких невідомий, вважаються безхазяйними. Порядок виявлення та обліку безхазяйних відходів визначається виконавчим органом Великорублівської сільської ради.

  1. Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням сільської ради місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, тощо).
  2. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.
  3. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, в межах населених пунктів громади, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.
  4. Виконавець послуг з вивезення твердих побутових відходів для кожного сміттєвоза розробляє маршрутний графік, згідно схеми санітарної очистки Великорублівської сільської територіальної громади.
  5. Визначення меж територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, громадян, які підлягають прибиранню, контроль за їх санітарним очищенням, своєчасним вивезенням твердих побутових відходів з території приватної забудови, ліквідація стихійних звалищ покладається на відділ господарського забезпечення та обслуговування інфраструктури громади Виконавчого комітету Великорублівської сільської ради.
  6. Організація збирання та вивезення ТПВ.
   1. Порядок збирання ТПВ визначається виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів з урахуванням щільності та поверховості забудови, наявного парку сміттєвозів, сміттєзбірників тощо. Місця (майданчики) для розміщення контейнерів для збору ТПВ та невеликогабаритних відходів визначаються та узгоджуються в порядку, визначеному законодавством України.
   2. Виконання робіт з благоустрою майданчиків для розміщення контейнерів для збору ТПВ (огородження, облаштування твердим покриттям, освітлення, тощо) покладається на відділ господарського забезпечення та обслуговування інфраструктури громади Виконавчого комітету Великорублівської сільської ради. Під’їзди до майданчиків мають бути освітлені і мати тверде покриття з урахуванням розвертання машин і випуску стріли підйомника контейнеровоза або маніпулятора.
   3. Забороняється перенесення контейнерів із місць їх розміщення.
   4. Забороняється викидати в контейнери ТПВ неприпустимі види відходів: будівельні відходи, великогабаритні відходи, гілки дерев, останки тварин, відходи життєдіяльності тварин, ядерні й радіоактивні речовини, у тому числі в розведеному виді, медичні й фармацевтичні відходи, рідкі відходи, мастила та жири технічного призначення, вузли й агрегати машин (великі металеві блоки), побутові машини (холодильники, газові й електричні плити, пральні машини й т.п.), автопокришки, токсичні відходи, відходи, забруднені технічними мастилами, заповнені ємності, відходи, які відносяться до категорії небезпечних (в т.ч. люмінесцентні лампи), батарейки та акумулятори, скляні термометри, садові хімікати, лаки, фарби, клей.

Спалювання ТПВ у контейнерах та на контейнерних майданчиках забороняється.

   1. Забороняється встановлення контейнерів ТПВ на тротуарах, проїздах та в інших не відведених для цього місцях.
   2. Відповідальність за технічний і санітарний стан контейнерів, контейнерних майданчиків, майданчиків для негабаритних відходів і порядок навколо них несе виконавець послуг. Після вивантаження ТПВ з контейнерів у сміттєвоз працівник організації виконавця послуг, що проводить вивантаження, зобов’язаний прибрати територію.
   3. У випадку утворення звалища ТПВ на контейнерному майданчику та в місці збору в приватному секторі, що виникло через зрив графіка перевезення ТПВ, ліквідацію звалища здійснює виконавець послуг з перевезення ТПВ протягом доби.
   4. Рідкі відходи, що утворюються у житлових та громадських будівлях і спорудах за відсутності централізованого водовідведення слід зберігати у вигрібних ямах (вигребах).
   5. Вигріб (вигрібна яма) має бути водонепроникним, без облаштованих отворів, труб для скидання рідких відходів, мати щільно прилягаючу кришку.
   6. Вигріб(вигрібну яму) необхідно очищати по мірі її заповнення.
   7. Забороняється розміщення рідких відходів на території приватних володінь, а також використання їх у якості добрива в сільському господарстві.
   8. Вивіз рідких нечистот із вигрібних ям домоволодінь здійснюється спеціалізованим транспортом за рахунок власників та наймачів будинків (квартир), які забезпечують вільний під’їзд до вигрібних ям і туалетів та освітлення цих територій у темний час доби.
   9. Вивіз, перевезення та злив рідких відходів здійснюється лише на очисні споруди.
   10. Забороняється вивіз побутових відходів безпосередньо на поля, городи, території зелених насаджень, лісосмуги, ліс, сквери тощо.
  1. Роздільне збирання побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, здійснюється власниками таких відходів з дотриманням вимог:

Закону України «Про відходи»;

Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070;

Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895;

Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2017 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2017 року за № 505/30373.

Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

Державних будівельних норм «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» (ДБН Б.2.2-6:2013);

інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів у сфері поводження з відходами.

   1. Роздільне збирання - це метод збирання, за яким кожний компонент ТПВ, визначений для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання (перероблювані матеріали), збирається окремо у спеціальні контейнери.
   2. Контейнери мають бути:
 • для збирання змішаних ТПВ;
 • для збирання пластмасових відходів;
 • для збирання скла;
 • для збирання паперу.
   1. Здійснювати обов’язкове роздільне збирання компонентів ТПВ в багатоквартирних будинках, на пляжах, ринках, у парках, площах та в разі укладення відповідних угод в районах приватної забудови.
   2. Вивіз великогабаритних, ремонтних відходів, гілок здійснюється фізичними або юридичними особами за власні кошти своїм або найманим транспортом на полігон ТПВ.
   3. Збирання небезпечних відходів:
 1. небезпечні складові ТПВ збираються окремо від інших видів ТПВ, а також відокремлюються на стадії сортування та передаються спеціалізованим підприємствам, які одержали ліцензію на здійснення операції у сфері поводження з небезпечними відходами;
 2. забороняється скидати специфічні відходи лікувально-профілактичних установ у контейнери ТПВ;
 3. відпрацьовані паливно-мастильні матеріали, автомобільні шини, акумулятори, відпрацьоване електричне та електронне обладнання, інші небезпечні відходи слід збирати у спеціально відведених і обладнаних місцях для обов'язкової наступної утилізації відповідно до чинного законодавства.
   1. При поводжені з небезпечними відходами:
 1. відходи та складові побутових відходів що містять токсичні речовини (наприклад акумулятори, гальванічні елементи, медикаменти, розчинники фарб, клеї, луги, кислоти, засоби захисту рослин і дерев'яних виробів, люмінесцентні лампи, термометри, та інший брухт який містить ртуть, олії та забруднені оліями відходи, конденсатори тощо) збирати окремо від інших побутових відходів, накопичувати в окремих контейнерах. Вивезення цих відходів здійснювати зокрема за договорами зі спеціалізованими організаціями, що мають відповідні ліцензії, на спеціалізовані підприємства, де проводиться їх знешкодження та знищення;
 2. специфічні біологічні відходи зберігати у одноразових герметичних збірниках.
  1. Перевезення.
   1. Перевезення ТПВ дозволяється тільки спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.
   2. Транспортні засоби для перевезення ТПВ. Сміттєвози мають бути пофарбовані у помаранчевий колір з написом назви спеціалізованого автотранспортного підприємства та номером телефону.
   3. Перевезення негабаритних відходів. Негабаритні відходи, навантаження яких є небезпечним чи може призвести до ушкодження спеціалізованого автотранспортного засобу, слід вивозити спеціальним автотранспортом за окремими заявками.

Розділ 7. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій території у числовому значенні.

7.1. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями, багатоквартирних будинків, прибуденкової території визначаються за рішенням виконавчого комітету Великорублівської сільської ради залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою.

7.2.

Межі утримання прилеглих

територій підприємств, установ, організацій

№ з/п

Прилегла територія

Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території

Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше)

1.

Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового                   фонду

багатоквартирного будинку

Управитель, співвласники багатоквартирного будинку

20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

2.

Двори,                   тротуари,

майданчики,         покриття

проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам

Власники або користувачі земельних ділянок

20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

3.

Території, прилеглі до об’єктів                 соціальної

інфраструктури

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

15 м від межі земельної ділянки до               проїжджої

частини вулиці

4.

Території, прилеглі до автозаправних станцій

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність           або

користування, та до               проїжджої

частини вулиці

5.

Території, прилеглі до торговельних           центрів,

об’єктів              побутового

обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів,                  ринків,

тимчасових               споруд

торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність           або

користування, та до               проїжджої

частини вулиці

6.

Території, прилеглі до колективних гаражів

Г аражно-будівельні кооперативи

20 м від межі земельної ділянки,

 

 

 

 

 

що надана у власність           або

користування, та до               проїжджої

частини вулиці

7.

Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій

Підприємства,          установи,

організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти

у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

8.

Автобусні зупинки та зупинки             маршрутних

транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі

Відповідні               дорожньо-

експлуатаційні підприємства або            інші            суб’єкти

господарювання                   на

договірних засадах

у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

9.

Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами

Балансоутримувачі штучних споруд

10 м від периметру споруд

10.

Контейнерні майданчики

Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики

5 м від периметру споруди

11.

Території, відведені під проектування та забудову

Фізичні         особи,         яким

відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться

20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці

 

Розділ 8. Порядок розміщення малих архітектурних форм.

  1. Проектування малих архітектурних форм здійснюється з дотриманням Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, та ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».
  2. Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначається залежно від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, виходячи з таких принципів: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність у користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд.

Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до підступів зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння.

  1. З метою забезпечення максимально доступного користування територіями загального користування особами з вадами зору малі архітектурні форми треба підбирати яскравих (контрастних) тонів або фарбувати яскравими (контрастними) кольорами.

Для оформлення мобільного і вертикального озеленення застосовують такі види конструкцій: трельяжі, шпалери, перголи, альтанки, вазони, навіси, амфори.

  1. Садові, паркові лави необхідно розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон, утримувати їх у справному стані, фарбувати не рідше двох разів на рік. Садові, паркові лави встановлюються та утримуються підприємствами, що утримують відповідні об’єкти благоустрою. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.
  2. Розміщення тимчасових споруд (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально- культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.
  3. Кожна стаціонарна ТС має бути забезпечена зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.
  4. При розміщенні ТС мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення ТС на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.
  5. Біля кожної ТС встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника. Стаціонарні ТС за бажанням власника можуть обладнуватись декоративними елементами, вазонами для квітів тощо.
  6. Не допускається користування ТС, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.
  7. Забороняється розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у червоних лініях забудови, охоронних зонах інженерних мереж та за рахунок зелених насаджень, у тому числі за рахунок газонів, квітників тощо, крім випадків, прямо передбачених рішеннями виконавчого комітету Великорублівської сільської ради.
  8. Вимоги до утримання малих архітектурних форм комерційного призначення (ТС).
   1. Утримання малих архітектурних форм комерційного призначення здійснюється їх балансоутримувачами.
   2. Зовнішній вигляд та благоустрій прилеглої території навколо малих архітектурних форм повинен відповідати проектній документації.
   3. Біля кожної малої архітектурної форми встановлюється урна для сміття та забезпечується зовнішнє штучне освітлення.
   4. Підключення малих архітектурних форм до інженерних мереж (при наявності їх на відповідній території) здійснюється з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і має гарантувати безпеку користувачам дорожніх об’єктів.
   5. Забороняється користуватися малими архітектурними формами, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власниками (користувачами) не забезпечене закрите стікання використаної ними води згідно санітарних норм.
   6. Під час розміщення малих архітектурних форм не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень (крім випадків, наявності дозволу виконавчого комітету селищної ради).
   7. Споруди малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, та інші) повинні утримуватись у зразковому стані, своєчасно ремонтуватись та фарбуватись.
  9. Вимоги до утримання малих архітектурних форм некомерційного призначення.
   1. Утримання в належному стані малих архітектурних форм некомерційного призначення здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на об’єктах яких розміщені вказані елементи.
   2. Відповідальність за збереження та контроль за утримання малих архітектурних форм некомерційного призначення, розташованих на території населених пунктів громади, що належать до комунальної власності, покладається на балансоутримувачів.
   3. Садово-паркові лавки утримуються в належному стані, фарбуються не менше одного разу на рік. Встановлення та догляд за лавками здійснюють підприємства, заклади, за якими вони закріплені або ті, що експлуатують об’єкти, на яких встановлені лавки.
   4. Забороняється без архітектурно - планувальних завдань, дозволу та погодження виконавчого комітету сільської ради встановлювати на площах, тротуарах, і інших територіях населених пунктів сільської ради малі архітектурні форми некомерційного призначення (бесідки, арки, знаки, інформаційні матеріали, виносні щити, огорожі, паркани та ін), огороджувати земельні ділянки підприємств, установ, організацій.
  10. Підприємства, установи та організації, всіх форм власності, приватні підприємці та фізичні особи зобов’язані на обґрунтовану вимогу виконавчого комітету сільської ради проводити заміну, перестановку чи ремонт малих архітектурних форм некомерційного призначення.
  11. Вимоги до утримання засобів та обладнання зовнішнього освітлення, зовнішньої реклами.
   1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки з декоративного підсвічування будинків і пам’ятників, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечити їх належний режим роботи та технічний стан.
   2. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах громади проводиться на підставі дозволів виконавчого комітету сільської ради.
   3. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів виконуються з обов’язковим відновленням благоустрою місця (території, споруди) у передбачений дозволом строк.
   4. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, вважаються закінченими після проведення відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів та виконання у повному обсязі інших робіт з відновлення благоустрою.
   5. Виносні рекламні засоби розміщуються на підставі дозволу виконавчого комітету сільської ради.
   6. Рекламні засоби, які розташовуються на будинках (у тому числі на дахах) і впритул до них, не повинні вступати у візуальний конфлікт з архітектурою цього будинку та суттєво міняти вигляд їхніх фасадів.
   7. Забороняється розміщення оголошень, плакатів та іншого довідкового матеріалу безпосередньо на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, стовпах та деревах, автобусних зупинках.
   8. Місця розташування рекламних засобів повинні утримуватися в належному санітарно-технічному стані з забезпеченням їх своєчасного прибирання та впорядкування (в радіусі 7 метрів навколо опори). При короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами у зв’язку з проведенням спеціальних виставкових заходів, рекламних акцій (з розміщенням наземних рекламних засобів) рекламодавець повинен забезпечити прибирання території.
   9. Матеріали, які використовуються при виготовленні усіх типів рекламних засобів, повинні відповідати сучасним вимогам з якості та екологічної безпеки.
   10. Рекламні засоби повинні утримуватись у належному технічному стані з забезпеченням негайного відновлення пошкоджених конструкцій, заміною пошкоджених рекламних сюжетів, своєчасним оновленням зовнішнього вигляду рекламних засобів та рекламних сюжетів.
   11. Розклеювання об’яв, оголошень та інших рекламних матеріалів дозволяється тільки на спеціально призначених для цього дошках оголошень.
   12. Відповідальність за самовільне обклеювання споруд, стовпів, опор та інших не відведених для цього місць оголошеннями, плакатами, рекламами та іншими довідковими матеріалами або інформацією на рівні з розповсюджувачем несе рекламодавець.
  12. Обмеження (обтяження) на використання земельних ділянок об’єктів благоустрою.
   1. На використання власником або землекористувачем земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором. Перехід права власності або права користування земельною ділянкою не припиняє встановленого обмеження (обтяження).
   2. Право на земельну ділянку може бути обмежено законом або договором у випадках, передбачених Земельним кодексом України, а також інших випадках, встановлених законом.
   3. Правовий режим земель охоронних зон визначається чинним законодавством України. Охоронні зони створюються уздовж ліній зв’язку, електропередачі, земель транспорту, мостів, шляхопроводів, навколо промислових об’єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об’єкти.
   4. Правовий режим земель зон санітарної охорони визначається чинним законодавством України. Зони санітарної охорони створюються навколо об’єктів, де є підземні та відкриті джерела водопостачання, водозабірні та водоочисні споруди, водоводи, об’єкти оздоровчого призначення та інші, для їх санітарно-епідеміологічної захищеності. У межах зон санітарної охорони забороняється діяльність, яка може призвести до завдання

шкоди підземним та відкритим джерелам водопостачання, водозабірним і водоочисним спорудам, об’єктам оздоровчого призначення, навколо яких вони створені.

   1. Правовий режим земель санітарно-захисних зон визначається законодавством України. Санітарно-захисні зони створюються навколо об’єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, з метою відокремлення таких об’єктів від територій житлової забудови. У межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об’єктів, об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних з постійним перебуванням людей.
   2. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водоймищ забороняється:
 1. розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
 2. вибирання піску з прибережних захисних смуг;
 3. зберігання та застосування пестицидів і добрив;
 4. влаштування загонів для худоби;
 5. будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних);
 6. влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників,
 7. сміття та обслуговування транспортних засобів і техніки.
  1. Проведення земляних робіт
   1. Для здійснення земельних робіт, які проводяться на території населених пунктів Великорублівської сільської ради (вулицях, провулках, прибудинкових територіях, зелених зонах, дорогах) суб’єкти господарювання, громадяни, які безпосередньо проводять роботи, повинні отримати у відділі містобудування, архітектури, благоустрою та земельних відносин, Великорублівської сільської ради  погодження (ордер) на право виконання земляних робіт.
   2. При проведенні робіт, пов’язаних з розкопуванням ґрунту, суб’єкти господарювання, громадяни, які проводять роботи, забезпечують за власний рахунок відновлення поверхні пошкодженої земельної ділянки.
   3. У всіх випадках під час виконання земляних робіт повинні бути забезпечені умови для руху транспорту і пішоходів:
 1. виставлятись попереджувальні знаки;
 2. встановлюватись пішохідні містки та огорожа.
   1. Відповідальність за організацію безпеки та руху транспорту і пішоходів у місцях виконання робіт до повного відновлення дорожнього покриття залишається за виконавцем робіт.
   2. При виконанні земельних робіт забороняється:
 1. засипати землею та будівельними матеріалами люки колодязів, дренажі, геодезичні знаки, проїжджу частину вулиць;
 2. псувати існуючі споруди, зелені насадження, елементи благоустрою, засоби регулювання дорожнього руху;
 3. залишати на проїжджій частині вулиць землю та будівельне сміття після закінчення робіт;
 4. захаращувати проходи і проїзди у двори, порушувати нормальний проїзд автотранспорту та рух пішоходів.

Розділ 9. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів.

  1. Контроль у сфері благоустрою Великорублівської сільської  територіальної громади спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», інших нормативно-правових актів та цих Правил.
  2. Контроль за станом благоустрою Великорублівської сільської  територіальної громади, виконанням цих Правил, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій покладається на відділ містобудування, архітектури, благоустрою та земельних відносин Великорублівської сільської  ради.
  3. Самоврядний контроль за станом благоустрою здійснюється шляхом:
 1. проведення перевірок території;
 2. розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;
 3. участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
 4. подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.
  1. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою Великорублівської сільської ради.
   1. Невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами.

Протоколи про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів можуть складати посадові особи, уповноважені на те виконавчим комітетом.

   1. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:
 1. порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів та цих правил;
 2. проектуванні об’єктів благоустрою з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
 3. порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об’єктів благоустрою;
 4. порушенні режиму використання й охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення;
 5. самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою громади;
 6. пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою;
 7. знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення, крім випадків, передбачених законом;
 8. забрудненні (засміченні) території Великорублівської сільської  територіальної громади;
 9. неналежному утриманні об’єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій тощо;
 10. організації стихійної торгівлі різними видами товарів (в тому числі з автомобілів, що рухаються по території громади);
 11. порушенні режиму використання й охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення;
 12. самовільному, без погодження з органами місцевого самоврядування, розміщенні тимчасових споруд, пересувних об’єктів торгівлі;
 13. самовільному складуванні будівельних матеріалів (конструкцій, піску, землі, дров, сіна, соломи і т. п.) на території (частині території) об’єкта благоустрою;
 14. закопуванні будь-яких будівельних відходів та складуванні будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання на території (частині території) об’єкта благоустрою;
 15. самовільному, без дозволу власника (користувача, балансоутримувача), висаджуванні дерев та кущів;
 16. проведенні ремонту, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених місцях;
 17. облаштуванні зупинок пасажирського транспорту та паркування автотранспортних засобів на газонах, клумбах та інших озеленених територіях;
 18. пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів благоустрою;
 19. утилізації органічних відходів (бур’ян, обрізки з дерев, скошена трава) без складування в спеціально облаштованих компостних ямах, шляхом спалювання, в тому числі з поширенням продуктів згорання (попіл, дим);
 20. утилізації синтетичних відходів шляхом спалювання, в тому числі з поширенням продуктів згорання (попіл, дим);
 21. самовільному наклеюванні оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, реклами, листівок тощо та нанесенні написів, малюнків тощо на об’єктах благоустрою території села (зупинках громадського автотранспорту, електроопорах, парканах і т.п.);
 22. вивезенні і звалюванні в не відведених спеціально для цього місцях відходів, сміття, трави, гілок, деревини, листя та снігу;
 23. неналежному утриманні території власниками присадибних ділянок, земельних ділянок, наданих їм відповідно до вимог чинного законодавства у власність, користування, шляхом їх захаращення;
 24. забрудненні об’єктів благоустрою, прибудинкових територій, покриття доріг, тротуарів, вулиць, земель загального користування продуктами життєдіяльності, сечею, фекаліями свійських тварин, а також їх зберігання, складування;
 25. створенні умов, які ускладнюють або унеможливлюють прибирання об’єктів та елементів благоустрою.
   1. Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.
   2. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. У разі порушення Правил благоустрою особи, винні у їх порушенні, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у більш довготривалий термін.
   3. У разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості. Порядок визначення відновної вартості об’єктів благоустрою затверджується Кабінетом Міністрів України.
   4. У разі, коли особи, винні у порушенні цих Правил, не виконують обов’язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елементу благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цих Правил власними силами або шляхом укладення відповідного договору залучити для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.

Розділ 10. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, територій житлової та громадської забудови.

  1. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76, містобудівної документації, цих Правил, а також будівельних норм, установлених державних стандартів, норм і правил.
  2. Обов’язковими елементами зовнішнього благоустрою прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку є засоби та обладнання зовнішнього освітлення, лавки та урни, які розмішують перед входом до будинку, внутрішньо квартальні проїзди з місцями паркування автотранспорту мешканців будинку, тротуари, газони, квітники, зелені зони, дитячі майданчики, місця вигулу домашніх тварин, вхідні групи та інше обладнання на прибудинкових територіях.
  3. Утримання в належному стані та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного жилого будинку, належних до нього будівель і споруд покладається на співвласників багатоквартирних будинків.
  4. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території проводиться її власником або користувачем. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного зі спеціалізованим підприємством, або самостійно забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки - по фасадній частині садиби до бордюрного каменю проїжджої частини або до проїжджої дороги.
  5. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені жилі будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться за рахунок бюджету територіальної громади.
  6. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам суворо забороняється створювати звалища і скидати сміття у не відведених для цього місцях.
  7. Забороняється паркування автотранспортних засобів на внутрішньоквартальних проїздах у безпосередній близькості до будівель, якщо це заважає безперешкодному проїзду спеціальних машин «швидкої допомоги», пожежних, прибиральної та аварійної техніки, вивантаженню контейнерів для збору відходів, самовільно влаштовувати автостоянки, встановлювати гаражі.
  8. Забороняється розміщення, залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами, тощо), будівельного сміття та відходів на прибудинкових територіях, територіях житлової і громадської забудови, територій прилеглих до присадибної ділянки понад строки проведення будівельних та інших ремонтних робіт., а також без відповідного погодження із відділом містобудування, архітектури, благоустрою та земельних відносин Великорублівської сільської  ради більше 1 доби.
  9. Забороняється складати опале листя на територіях прилеглих до присадибних ділянок, а також поряд з майданчиками для тимчасового накопичення відходів (сміттєвих баків). Доцільно їх збирати до купи, не допускаючи рознесення вулицями, прибирати у спеціально відведені місця для компостування та/ або вивозити на звалище (не допускати його спалювання).
  10. У місцях масового зосередження людей необхідно влаштовувати громадські вбиральні. Місця розташування громадських вбиралень треба позначати відповідними покажчиками. Покажчики розташовують і в місцях інтенсивного пішохідного руху та освітлені.
  11. Для тимчасового обслуговування окремих об’єктів невеликої потужності встановлюють мобільні туалетні кабіни без вигребу.
  12. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.
  13. Утримання майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин здійснюється з дотриманням вимог статті 30-1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
  14. Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою визначається Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 жовтня 2012 року № 550.
  15. Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з «червоними лініями» вулиць і доріг, зобов'язані:
 1. утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об'єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;
 2. установлювати і утримувати в справному стані огорожі та вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби і свійської птиці на дорожні об'єкти;
 3. у місцях розміщення споруд побутово-торговельного призначення та інших будинків та споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об'єкти.
  1. Власники та користувачі земельних ділянок, а також власники та користувачі малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов'язані:
 1. утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари, обладнані стоянки автомобілів, інші елементи дорожніх об'єктів;
 2. забезпечувати прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі необхідності проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами;
 3. забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших використовуваних елементів дорожніх об'єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;
 4. у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об'єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об'єктів, негайно повідомити власників дорожніх об'єктів;
 5. дотримуватись вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об'єктів.
  1. У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:
 1. розміщувати гаражі, голубники та інші споруди та об'єкти, крім об'єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;
 2. самовільно розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;
 3. смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
 4. спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;
 5. скидати промислові, меліоративні та каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку;
 6. встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку;
 7. випасати худобу та свійську птицю;
 8. виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу та погодження з відповідними підрозділами поліції.
  1. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних Правил забудови, та цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і чинного законодавства.
  2. Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право:
 1. користуватись об’єктами благоустрою населених пунктів;
 2. брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території населених пунктів;
 3. вносити на розгляд підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування пропозиції з питань благоустрою населених пунктів;
 4. отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території селищної ради та внесення до них змін, а також роз’яснення їх змісту;
 5. брати участь у здійсненні заходів з благоустрою населених пунктів; озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил; обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою;
 6. вимагати негайного виконання робіт з благоустрою населених пунктів у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю, здоров’ю або майну громадян;
 7. звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою;
  1. Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані:
 1. утримувати в належному стані територію земельної ділянки, що знаходиться у власності чи користуванні в тому числі присадибну земельну ділянку та прилеглої до неї територію - територію від паркану до проїзної частини дороги;
 2. дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів;
 3. не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою населених пунктів;
 4. відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів;
 5. своєчасно прибирати від сміття і викошувати бур’яни на прилеглій до присадибної ділянки території, до проїжджої частини дороги. Взимку вздовж прибудинкової території тротуарні доріжки очищати від снігу;
 6. укладати договір (угоду) на вивіз побутових відходів з відповідним підприємством (установою). Забезпечувати своєчасний вивіз побутового та будівельного сміття, не допускати складування будівельних матеріалів, утворення куп сухих гілок, трави, квітів, листя по за садибою;
 7. регулярно знищувати бур’яни висотою більше 10 см (в тому числі об’єктів рослинного карантину), не допускати їх цвітіння, на території земельної ділянки, що знаходиться у власності чи користуванні;
 8. обрізати гілки дерев, які знаходять на придворовій території з метою усунення перешкод для пішоходів;
 9. при утриманні свійських тварин обладнувати місця відходів додержуючись державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць відповідно п.2.21, 2.22.;
 10. здійснювати розташування надвірного туалету на відстані, віддаленій від суміжних житлових будинків, питних колодязів згідно чинного законодавства;
 11. допускати на об’єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, аварійно-рятувальні та інші служби для здійснення заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
 12. виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, рішеннями селищної ради, виконавчого комітету, іншими нормативно-правовими актами в сфері благоустрою;
 13. відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою.
  1. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться за рахунок бюджету територіальної громади.
  2. Утримання в належному стані та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд покладається на співвласників багатоквартирних будинків.

Розділ 11. Інші вимоги.

  1. Вимоги щодо утримання домашніх тварин
   1. Підприємства, установи, організації і громадяни - власники собак, котів і інших тварин зобов’язані суворо дотримуватись санітарно-гігієнічних норм i правил їх утримання при умові обов’язкового забезпечення безпеки людей.
   2. Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх).
   3. Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.
   4. Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити:
 1. безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди твариною;
 2. безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
 3. безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою;
 4. при супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду;
 5. вигул собак з тільки на короткому повідку і в наморднику крім собак дрібних порід.
   1. Власникам собак, котів і хижих тварин забороняється:
 1. утримувати собак і котів у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових площадках, горищах, тощо);
 2. приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, та інші місця загального користування і масового відпочинку;
 3. жорстоко поводитись з собаками, котами і хижими тваринами, залишати бездоглядними, або безцільно знищувати їх;
 4. викидати трупи собак, котів та інших тварин;
  1. Обов’язки власників свійської, домашньої худоби, птиці

Власники свійської, домашньої худоби, птиці зобов’язані:

 1. утримувати у чистоті приміщення для тварин і птиці та прилеглі до них території;
 2. систематично проводити заходи боротьби з мухами та гризунами;
 3. негайно повідомляти ветеринарну службу про кожен випадок захворювання або загибелі свійських тварини чи птиці;
 4. не допускати випасу чи перебування домашньої худоби, птиці на території чужих присадибних ділянок, дворів, прибудинкових територій, вулиць;
 5. дотримуватись вимог інших нормативно-правових актів, що регулюють утримання домашньої худоби, птиці.
  1. .Будівництво господарських будівель та споруд

Господарські будівлі та споруди зводити на господарському майданчику в глибині садиби. При цьому сараї для худоби, кролів, нутрій, птиці слід розміщувати від житлових будинків (згідно із санітарними і протипожежними нормами):

 1. до господарських будівель (сараїв) для худоби, свійських тварин та птахів має бути не менше 15 метрів;
 2. до майданчиків для компосту, дворових вбиралень, сміттєзбірників має бути не менше 15 метрів.

Відстань від питного колодязя до господарських будівель (сараїв) для худоби, свійських тварин та птахів має бути не менше 20 метрів;

Відстань до майданчиків для компосту, дворових вбиралень, сміттєзбірників має бути не менше 20 метрів.

  1. При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір’ї) огорожа повинна бути не менше 2,5 метрів для підвищення рівня льоту бджіл (згідно інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб та отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України № 9 від 30.01.2001 року). Вулики розміщувати на відстані не меншій 3 метрів від межі земельної ділянки.

Розділ 12. Прикінцеві положення

  1. Правила благоустрою затверджені на невизначений термін.
  2. . Зміни та доповнення до Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення Великорублівської сільської  ради у відповідності до вимог чинного законодавства України.

 

Начальник відділу містобудування, архітектури,

 

благоустрою та земельних відносин                                                     Володимир БОЙКО

Великорублівської сільської  ради

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи зрозумілий для Вас у користуванні сайт громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь