Дотримання габаритно-вагового контролю на дорогах

Дата: 16.08.2023 15:50

Шановні керівники сільськогосподарських підприємств.

Просимо Вас забезпечити під час збиральних робіт вимоги щодо граничних обмежень фактичної маси транспортних засобів і недопущення руху великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами та вулицями населених пунктів.

Поняття великогабаритних та великовагових транспортних засобів

Транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великогабаритним, якщо його габарити перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, а саме:

за шириною 2,6 м;

за висотою від поверхні дороги - 4 м;

(для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м);

за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м);

вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, а саме:

навантаження на одиночну вісь понад 11 т;

навантаження на здвоєні осі понад 16 т;

навантаження на строєні осі понад 22 т;

фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - понад 46 т);

*осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Умови і режим проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів

Рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Рух транспортних засобів та їх составів загальною масою до 40 тонн включно, якщо вони не є великогабаритними і контейнеровозів загальною масою до 46 тонн включно та заввишки від поверхні дороги до 4,35 метра включно (на встановлених Укравтодором, Укртрансбезпекою і уповноваженим підрозділом Національної поліції маршрутах, які погоджено з організаціями, зазначеними в пунктах 9-13 Правил проїзду), здійснюється без дозволу.