Що таке шахрайство і як захиститись від шахраїв

Дата: 14.08.2023 09:23

Що таке шахрайство і як захиститись від шахраїв

Сектор поліцейської діяльності  № 1 відділення поліції №4 Полтавського районного управляння поліції в котрий раз повідомляє жителів Котелевської селищної ради та Великорублівської сільської ради, що за останній період почастішали випадки ШАХРАЙСТ зокрема доволі розповсюдженим способом  незаконного заволодіння грошових КОШТІВ через КУПІВЛЮ ТОВАРІВ МЕРЕЖІ ОЛХ .

В ЧЕРГОВИЙ РАЗ ЗАСТЕРІГАЄМО ВАС, хто здійснює покупки через ІНТЕРНЕТ МЕРЕЖУ ОЛХ та інших САЙТІВ потрібно замовляти товар  (накладений платіж), а не ВІДПРАВЛЯТИ КОШТИ продавцеві, а ОТРИМУЮЧИ ТОВАР його потрібно оглянути у відділенні ( Нової пошти та Урпошти) аж  після перевірки товару сплачувати кошти відправнику.

Законодавством України за шахрайство передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

Так, стаття 190 Кримінального кодексу України визначає шахрайство як заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

За шахрайство законодавством передбачено різні види покарання: від штрафу в розмірі понад 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000 гривень) і аж до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Однак, вберегтися від шахраїв можливо, слід лише дотримуватися кількох простих правил: ніколи й нікому не повідомляти ПІН-код своєї банківської карти, а також логін та пароль; не розголошувати свої дані, навіть якщо про це просить працівник банку (якщо ж дійсно фінансовій установі необхідна якась інформація, повідомте її під час відвідин офісу банківської установи); не просити незнайомих людей допомогти вам здійснити покупки чи інші фінансові операції в Інтернеті; не використовувати для тих же самих цілей чужі комп’ютери чи послуги інтернет-клубів; користуватися лише офіційними сайтами банків, онлайн магазинів чи інших платних сервісів; обов’язково використовувати антивіруси та постійно їх оновлювати; не заходити в Інтернет з комп’ютерів, не захищених противірусними програмами; використовувати СМС-інформування (якщо з вашого рахунку раптово почнуть зникати гроші, ви одразу ж про це дізнаєтесь та зможете своєчасно його заблокувати);  встановлювати добовий ліміт на зняття коштів та кількість операцій в Інтернеті.

КРАЩЕ запобігти злочинам! Пам’ятайте – аби не потрапити на гачок шахраїв, завжди залишайтеся пильними.

Якщо ж ви все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це банк, заблокуйте картку та зверніться до правоохоронних органів на телефонну лінію 102.