Що робити з електроприладами якщо відключили світло?

Дата: 02.02.2023 13:48

У зв’язку з плановими та аварійними відключеннями електроенергії громадяни використовують у побуті не лише генератори, а й акумулятори з інвертором. За допомогою поєднання останніх двох приладів можна підключити різне побутове обладнання. Неправильна експлуатація акумулятора може стати причиною пожежі в будинку.

Ось кілька основних порад, які допоможуть уникнути непередбачуваних ситуацій

- Варто купувати лише сертифіковану продукцію та використовувати лише відповідно до інструкцій виробника

- Не кидати акумулятори, стукати по ним

- Не можна стимулювати замикання позитивної та негативної клеми

- Не можна самостійно розбирати корпус акумулятора, адже при взаємодії з інструментами може спровокувати коротке замикання.

- Не можна штучно нагрівати акумулятор

Акумулятор може вибухнути під час зарядки,  особливо якщо він автомобільний і не призначений для використання у побуті. Вибух літієвого акумулятора може виникнути якщо його поставити на швидку зарядку. Він повинен розряджатися та заряджатися у стандартному режимі. Для кислотного акумулятору є небезпечним замерзання. Він може вибухнути від різкого перепаду температур. Його не можна штучно зігрівати та залишати на морозі.

У зв’язку з російською агресією, ракетними обстрілами критичної інфраструктури в області відбуваються планові та аварійні відключення електроенергії. Громадяни почали активно купувати засоби для обігріву, приготування їжі, які не використовують електроенергію. Одним з найпопулярніших є туристичний газовий пальник.

Аби його використання було безпечним необхідно дотримуватися кілька простих порад

- Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.

- Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.

- Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.

- Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.

- У разі, якщо відчули запах газу, в жодному разі не вмикайте світло та будь-які електроприбори. Необхідно відразу провітрити приміщення та викликати газову службу.

Дотримуйтесь заходів безпеки, бережіть одне одного! Пам’ятайте, що у разі виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте за номером 101

Полтавське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області