ОБЕРЕЖНО – БОТУЛІЗМ!!!

Дата: 21.06.2022 10:31

ОБЕРЕЖНО –БОТУЛІЗМ!!!

В Полтавській області зареєстрований випадок захворювання на ботулізм. За результатами розслідування встановлено, що випадок пов’язаний  з вживанням в’яленої риби домашнього виготовлення.

За 5 місяців 2022 року в Україні зареєстровано 23 випадки ботулізму  в яких  26 осіб стали постраждалими, а  2 хворих померло. Летальні випадки пов’язані із вживанням паштету м’ясного домашнього виготовлення, риби «тараньки» придбаної у містах стихійної торгівлі та в’яленої риби домашнього виготовлення.

Ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.

Профілактика ботулізму. Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:

• в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
  • м’ясних та грибних консервів;
  • консервів домашнього виробництва;
  • продуктів, щодо яких ви не впевнені, що вони зберігались та/або транспортувались належним чином;
  • якщо сумніваєтесь у якості продуктів.

Слід пам’ятати, що  продукція, особливо придбана на стихійних  ринках, може спричинити інфекційне захворювання, яке загрожує здоров’ю та життю людини.

За найменшої підозри на ботулізм негайно зверніться до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування та введення ботулінічного антитоксину (у більшості випадків).

Ваше здоров’я  у  Ваших руках!

Полтавське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області